“Osada Grozy: Zaraza” 19.X.2019

Kilka dni przed wydarzeniami, które wstrząsnęły małą wioską, na niebie pojawiło się niecodzienne zjawisko – zaćmienie księżyca. Nikt nie podejrzewał jaką tragedię zwiastowało.
Na początku zachorowały dzieci i osoby starsze. Symptomy wskazywały na zwykłe przeziębienie, więc nikt nie przejął się tym za bardzo. Ot codzienność, ktoś ma katar, ktoś gorączkę i kaszel. Dopiero kiedy chorzy zaczęli umierać, w wiosce rozpętało się piekło. Panika i śmierć towarzyszyły mieszkańcom co krok. Tak naprawdę jedynie doktor Johaness pozostał przy zdrowych zmysłach i postanowił poszukać lekarstwa.
Gdy już prawie skończył recepturę leku, wydarzył się nieszczęśliwy wypadek. Doktor zaginął, a receptura pozostała nieznana.
Ludzie, przerażeni sytuacją w której się znaleźli, szukają rozwiązania. Potrzebny im śmiałek, który podejmie się wyzwania i wyruszy śladami doktora Johanessa, aby stworzyć lek i uratować pozostałych ludzi od śmierci… Czy podejmiesz wyzwanie?

“Osada Grozy” powraca!
Jeszcze straszniejsza, jeszcze mroczniejsza, jeszcze trudniejsza!

19 października bramy Faktorii otworzą się dopiero o godzinie 18:00, żeby po zmroku rozpocząć zabawę ? Impreza w tym roku będzie większa, dlatego o pomoc przy budowaniu klimatu grozy poprosiliśmy grupę rekonstrukcyjną Pestis! ?

Po wysłuchaniu waszych sugestii po zeszłorocznej edycji, postanowiliśmy wprowadzić kilka zmian
– impreza rozpocznie się wieczorem, o godzinie 18:00
– osoby poniżej 15 roku życia będą wpuszczane tylko pod opieką osoby pełnoletniej
– więcej zagadek, więcej zadań, więcej straszenia!

Pamiętajcie, że impreza odbywa się częściowo na zewnątrz, dlatego nie zapomnijcie się ciepło ubrać, a także weźcie ze sobą długopis! Przydatne może się też okazać zabranie latarki (opcja dla tych bardziej strachliwych) ?