Witamy w Międzynarodowym Bałtyckim Parku Kulturowym Faktoria!
pl | en | ru | de
Yotube | Faktoria Facebook | Faktoria
Oficjalnym operatorem Faktorii jest
Centrum Kultury i Sportu w Pruszczu Gdańskim
OFERTA DLA DZIECI I URODZINY W FAKTORII

Faktoria Handlowa posiada w swojej ofercie wiele atrakcji dla dzieci. W Hali Targowej znajdują się rekonstrukcje strojów mieszkańców Pruszcza sprzed 2 tys. lat, które dzieci mogą przymierzyć i stać się małymi Gotami. W tej samej Hali można pobawić się w archeologów w specjalnie przygotowanej do tego imitacji wykopaliska, gdzie mali odkrywcy znajdą niejeden skarb.

 

 

W Chacie Wodza, oraz w Hali Targowej najmłodszych zainteresuje na pewno pokaz filmów ukazujących życie sprzed tysięcy lat. Chata Kowala i Chata Bursztyniarza to wierne odtworzenie domostw i warsztatu pracy tych rzemieślników. Dzieci mogą zobaczyć jak wyglądali mieszkańcy, wyposażenie chat i za pomocą jakich narzędzi pracowali kowal i bursztyniarz. Na terenie Faktorii Handlowej posiadamy małą zagrodę ze zwierzątkami. W okresie wiosenno-letnim można spróbować swoich sił na torze łuczniczym, oraz na bulodromie. Atrakcją są też pokazy wypału ceramiki, wędzenia żywności i wytapiania dziegciu.

 

 

Faktoria Handlowa pozwoli całej rodzinie spędzić czas miło i ciekawie, gdzie zwykły spacer może przerodzić się w naukę o pradziejach.


URODZINY W  FAKTORII

Chcielibyśmy poinformować Państwa, że Faktoria Handlowa w Pruszczu Gdańskim rozszerzyła swoją ofertę o kolejną atrakcję.
Zapraszamy na przyjęcia urodzinowe dla najmłodszych.
Przygotowaliśmy następujące propozycje zabaw dla dzieci: 

 

„Bursztynowe urodziny”
Jest to propozycja dla dzieci które chcą poznać zagadkę magicznego kamienia jakim jest bursztyn. Podczas przyjęcia urodzinowego przeprowadzane będą doświadczenia i eksperymenty dotyczące właściwości bursztynu, zaproponujemy ciekawe konkursy i zagadki związane ze szlakiem bursztynowym. Młodzi poszukiwacze bursztynu będą mogli spróbować swoich sił w odnajdywaniu cennego surowca bursztynowego. Zaprosimy dzieci do obejrzenia kolekcji naturalnych form bursztynu i zabytków archeologicznych prezentowanych na naszej wystawie „Magia Bursztynowego Szlaku – Skarby z Pruszcza Gdańskiego.

 

„Urodziny w gockiej osadzie”
Podczas urodzin na gockiej osadzie zaprosimy dzieci do wspólnej wesołej zabawy w scenerii odtworzonej osady handlowej sprzed  dwóch tysięcy lat. Młodzi mieszkańcy wioski poznają jak wyglądało życie, zwyczaje i zabawa w dawnych czasach. Podczas imprezy urodzinowej rekonstruktorzy wspólnie z zaproszonymi dziećmi wykonywać będą naczynia starodawnymi technikami, zaprezentują jak wyglądał i z jakich części składał się strój z tego czasu.

 

Zapewniamy salę, w której można zorganizować poczęstunek (we własnym zakresie), a także wyświetlić film (własny lub film edukacyjny prezentowany w Faktorii Handlowej) lub posłuchać muzyki, opiekę animatora przez cały czas trwania urodzin oraz wstęp na wystawę

 

 

 

 

Informacje dodatkowe:
- oferta skierowana do dzieci powyżej 6 roku życia;


- w zabawie urodzinowej udział może brać maksymalnie 15 dzieci;


- urodziny trwają maksymalnie do 2 godzin ( w tym 1,5 h zabawy z rekonstruktorami);


- w czasie trwania imprezy należy zapewnić opiekę dorosłych (2 opiekunów );


- oferta ważna od 1 października do 31 maja, dotyczy sobót i niedziel;


- koszt organizacji urodzin dla jednego dziecka to 250 PLN.


- szczegółowe informacje pod numerem telefonu:  601 830 590 

 

Wzór zaproszeń do Faktorii do ściągnięcia poniżej:

- Dla dziewczynek

- Dla chłopców

 

Uprzejmie prosimy o rezerwacje nie później niż 21 dni przed imprezą w kasie Faktorii Handlowej przy ul. Zastawnej w Pruszczu Gdańskim lub telefonicznie.

 

KASA / REZERWACJE - 601 830 590 

 

Regulamin Osady Handlowej z okresu wpływów rzymskich w Pruszczu Gdańskim.


CENNIK

GODZINY OTWARCIA

KONTAKT

 


{powrót}

WYDARZENIA
Pon Wt Śr Czw Pt So Nd
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30
EKSPOZYCJE

 

Ekspozycje

Chata Wodza to główny drewniany obiekt, który w myśl prowadzonej rekonstrukcji łączy w sobie przeszłość z teraźniejszością. Na zewnątrz, chata przypomina obiekt z okresu wpływów rzymskich, jednak w środku zwiedzający mogą przenieść się  do innego, nowoczesnego świata. Jest to możliwe dzięki najnowszym rozwiązaniom multimedialnym i wystawienniczym. Dzięki temu, w bardzo nowoczesny sposób prezentowane są w niej eksponaty muzealne, znajdujące się w gdańskich zbiorach Muzeum Archeologicznego oraz Muzeum Bursztynu. Tematem przewodnim wystawy jest ekspozycja wyników wieloletnich badań archeologicznych prowadzonych na stanowiskach w Pruszczu Gdańskim. Tradycyjne podpisy zostały zastąpione przez dotykowe panele multimedialne prezentujące zdjęcia obrotowe, dające możliwość dogłębnego przyjrzenia się zabytkom w technice trójwymiarowej. W centralnej części muzeum znajduje się mapa dotykowa, prezentująca pruszczańskie stanowiska archeologiczne począwszy od neolitu do czasów nowożytnych. Ponadto wyświetlane są filmy przedstawiające życie społeczności pradziejowych, jak i prace przy budowie Faktorii.

Mapa Polski

Pruszcz Gdański

 

Pruszcz Gdański to 27 tysięczne miasto. Jest ono gospodarczą i kulturalną stolicą, liczącego ... {więcej}

czy wiesz, że...?

 

Około I wieku Goci przybyli na tereny dzisiejszego Pruszcza ze Skandynawii pod wodzą swojego króla Beriga. Jak mówi legenda, przypłynęli na zaledwie trzech łodziach.