Oferta dla dzieci

Faktoria Handlowa posiada w swojej ofercie wiele atrakcji dla dzieci. W Hali Targowej znajdują się rekonstrukcje strojów mieszkańców Pruszcza sprzed 2 tys. lat, które dzieci mogą przymierzyć i stać się małymi Gotami. W tej samej Hali można pobawić się w archeologów w specjalnie przygotowanej do tego imitacji wykopaliska, gdzie mali odkrywcy znajdą niejeden skarb.

W Chacie Wodza, oraz w Hali Targowej najmłodszych zainteresuje na pewno pokaz filmów ukazujących życie sprzed tysięcy lat. Chata Kowala i Chata Bursztyniarza to wierne odtworzenie domostw i warsztatu pracy tych rzemieślników. Dzieci mogą zobaczyć jak wyglądali mieszkańcy, wyposażenie chat i za pomocą jakich narzędzi pracowali kowal i bursztyniarz. Na terenie Faktorii Handlowej posiadamy małą zagrodę ze zwierzątkami. W okresie wiosenno-letnim można spróbować swoich sił na torze łuczniczym, oraz na bulodromie.

Faktoria Handlowa pozwoli całej rodzinie spędzić czas miło i ciekawie, gdzie zwykły spacer może przerodzić się w naukę o pradziejach.


Urodziny w Faktorii

Chcielibyśmy poinformować Państwa, że Faktoria Handlowa w Pruszczu Gdańskim rozszerzyła swoją ofertę o kolejną atrakcję; zapraszamy na przyjęcia urodzinowe dla najmłodszych:

„Urodziny w gockiej osadzie”


Podczas urodzin na gockiej osadzie zaprosimy dzieci do wspólnej wesołej zabawy w scenerii odtworzonej osady handlowej sprzed  dwóch tysięcy lat. Młodzi mieszkańcy wioski poznają jak wyglądało życie, zwyczaje i zabawa w dawnych czasach. Podczas imprezy urodzinowej rekonstruktorzy wspólnie z zaproszonymi dziećmi wykonywać będą naczynia starodawnymi technikami, zaprezentują jak wyglądał i z jakich części składał się strój z tego czasu.

Zapewniamy salę, w której można zorganizować poczęstunek (we własnym zakresie), a także wyświetlić film (własny lub film edukacyjny prezentowany w Faktorii Handlowej) lub posłuchać muzyki, opiekę rekonstruktora przez cały czas trwania urodzin oraz wstęp na wystawę.

 

Informacje dodatkowe:

  • oferta skierowana do dzieci powyżej 6 roku życia;
  • w zabawie urodzinowej udział może brać maksymalnie 15 dzieci;
  • urodziny trwają około 2 godzin ( w tym 1,5h zabawy z rekonstruktorami);
  • w czasie trwania imprezy należy zapewnić opiekę dorosłych (2 opiekunów);
  • oferta ważna od 1 października do 31 maja, dotyczy sobót i niedziel;
  • koszt organizacji urodzin dla jednego dziecka to 400 PLN.
  • szczegółowe informacje pod numerem telefonu:  601 830 590 

 

Wzór zaproszeń do Faktorii do ściągnięcia poniżej:

Uprzejmie prosimy o rezerwacje nie później niż 21 dni przed imprezą w kasie Faktorii Handlowej przy ul. Zastawnej w Pruszczu Gdańskim lub telefonicznie.

KASA / REZERWACJE – 601 830 590