Atrakcje

Amfiteatr

Amfiteatr w Międzynarodowym Bałtyckim Parku Kulturowym Faktoria, to miejsce spotkań z muzyką, teatrem oraz teatrzykami dla dzieci. Faktoria Kultury to cykl imprez coweekendowych w okresie letnim. Trzeci sezon na Faktorii Kultury zyskał status jednej z ważniejszych imprez kulturalnych w Trójmieście. Przez 11 tygodni, amfiteatr gościł artystów, których- według opinii dziennikarzy- nie powstydziłyby się największe miasta w kraju.

Regularnie grane przedstawienia i koncerty mają na celu promowanie sztuki, dostarczanie widzom rozrywki oraz zaprezentowanie mieszkańcom miasta i okolic najnowszych trendów w muzyce i teatrze. Trafny dobór artystów, pomysłowy repertuar i sprawna organizacja stały się wizytówką rzetelnej i unikatowej imprezy, która zyskuje coraz większą sympatię widzów i grono stałych fanów. Faktoria Kultury jest stałym punktem na mapie turystyki kulturalnej kraju.

Wstęp na teren amfiteatru jest bezpłatny.

Skatepark

Skatepark przeznaczony do uprawiania sportów ekstremalnych (jazda na deskorolce, BMX, czy wyczynowa jazda na rolkach). Znajduje się tutaj wiele torów i przeszkód wykonanych z betonu i przeznaczonych do nauki trików. Wejście na teren skateparku jest bezpłatne.

Rekreacja

Teren Międzynarodowego Parku Kulturowego Faktoria jest bardzo atrakcyjny dla dzieci i młodzieży. Jest tu wiele miejsc, które zadowolą najbardziej wymagających. Dla najmłodszych proponujemy wydzielony plac zabaw, gdzie wyposażenie jest nowoczesne i bezpieczne. Są to karuzele i zjeżdżalnie, a wszystkie zabawy odbywają się na czystym piasku. Młodzież korzystać może z boiska do gier w piłkę, urządzeń fitness na świeżym powietrzu, oraz skate parku. Dla rowerzystów i rolkowców wydzielone są ścieżki, a wszystko to otoczone jest zielenią, gdzie po intensywnych grach i zabawach można odpocząć.