Noc muzeów – Podróż w czasie

Zapraszamy do Faktorii Handlowej 20 maja 2017 roku w godzinach 17.00 do 23.00 na podróż w czasie od I w.n.e. do współczesności.

„Inogici”   Oliwska Drużyna Najemna Inogici to grupa rekonstrukcji historycznej zajmująca się rekonstrukcją średniowiecza z głównym naciskiem na rzemiosło wojenne.

SRH   „Fort” Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznych Fort powstało w celu możliwie najszerszej integracji środowisk rekonstrukcyjnych na Pomorzu. Aktualnie zrzesza członków różnych organizacji i grup.

2 Westpreußische Invalidenkompanie  (3 weteranów)  Rozkazem z 20 Lutego 1809 roku, liczne regimentowe kompanie inwalidów zostały przekształcone w 25 prowincjalnych (Provinzial-Invaliden-Kompagnien) kompanii inwalidów. Obecnie (niekoniecznie kontuzjowani)  weterani po 40-ce.

Para Gotów – I wiek naszej ery – Król Berig z „Gocicą”

Walki rycerskie, strzelanie z łuku, gry plebejskie, pokazy musztry, przegląd różnorodnego sprzętu – od włóczni i broni czarnoprochowej do współczesnego karabinu, gawędy przy ognisku, pieczenie kiełbasek (prosimy o zabranie własnego prowiantu).

WSTĘP: 1 zł

21.05.2017 Faktoria Handlowa – NIECZYNNA