Wigilia Nocy Świętojańskiej

Serdecznie zapraszamy do Faktorii Handlowej 23.06.2017 (piątek)  i 24.06.2017 (sobota). W piątek celebrować będziemy „Wigilię Nocy Świętojańskiej”, natomiast dnia następnego czekać będą na Państwa atrakcje związane z Nocą Świętojańską.

 

23.06.2017 (piątek), 18:00 – 22:00

KONCERT MAGDALENY PFEIFER – MISY I GONGI TYBETAŃSKIE

GOŚCIE SPECJALNI: ŁOWCY SŁÓW – ELŻBIETA I GROSZEK STANILEWICZ – OPOWIADANIE LEGEND

OGNISKO GODZ.: 18:30

 

Magdalena Pfeifer – Misy i Gongi Tybetańskie

Podstawą koncertu są majestatyczne gongi, które emanują pełnią dźwięku, jego niezwykłą głębia otula i przenika, harmonizując Ciało, Umysł i Duszę, wchodząc z nimi w rezonans na poziomie atomów, masując wszystkie komórki ciała, dotykając ciał subtelnych. Wsłuchując się w brzmienie gongów dotykamy Absolutu, wyruszamy w podróż w głąb siebie. Dźwięk gongu to twórca siły, spokoju i uzdrowienia.

Dodatkową atrakcją tego dnia będzie możliwość zwiedzenia wystawy malarskiej Magdaleny Pfeifer „Anioły”.

Elżbieta i Groszek Stanilewicz „Łowcy Słów”

„Sztuka opowiadania to jedna z najstarszych przypisanych człowiekowi zdolności. Można śmiało stwierdzić, że nasza historia, historia świata przekazana została z ust do ust. Pewnego dnia dopiero spisana i osadzona na wieki w jednej nudnej opowieści. Zapominana, a raczej pogrzebana w tysiącach komunikacyjnych skrótów sztuka prawidłowego posługiwania się mową, jest w dzisiejszych czasach prawdziwą gratką. W slangu szybkiego i skutecznego w swej bylejakości przekazywania informacji, zapomnieliśmy o naszej potężnej sile – sile słowa.”

 

24.06.2017 (sobota), 17:00 – 22:00:

ATRAKCJE:

– 17:00  – 19:00 – pokaz tworzenia instrumentów muzycznych z warzyw w wykonaniu Grupy Tryzna

– 17:00 – 19:00 – wyplatanie wianków z kwiatów

– 17:00 – 18:30 – gry plebejskie

– 18:30 – 20:00 – strzelanie z łuku

– 19:00 – 20:00 – warsztaty garncarskie

– 17:00 – 22:00 – ognisko z możliwością pieczenia kiełbasek

– 20:00 – KONCERT GRUPY TRYZNA

 

Grupa Tryzna

Stowarzyszenie Rekonstruktorów z siedzibą w Szczecinie, Polska. Zajmujemy się eksploracją i prezentacją muzyki średniowiecznej z Europy Zachodniej i Północnej. Jako Stowarzyszenie działamy w wielu różnorakich projektach, wszystkie z nich są jednak tematycznie związane ze Średniowieczem. Do naszych projektów zaliczamy m.in. badania średniowiecznej ikonografii i manuskryptów w poszukiwaniu zabytków muzycznych, rekonstrukcję instrumentów oraz prezentację muzyki na żywo w strojach i na replikach instrumentów z epoki. Zdobytą już wiedzą dzielimy się podczas festiwali oraz wykładów, głównie poprzez pracę warsztatową z dziećmi w czasie której uczestnicy sami mogą zbudować Średniowieczny instrument.