Wehikuł Czasu

Wehikuł Czasu wkrótce na Faktorii w Pruszczu Gdańskim – Startujemy!

To już zaraz! Piątego sierpnia – na Faktorii Handlowej w Pruszczu Gdańskim ruszy trzeci Wehikuł Czasu, czyli niezwykła podróż przez wieki, od średniowiecza do końca II Wojny Światowej. Tego dnia bramy Faktorii przy ulicy Zastawnej otwarte zostaną za darmo dla osób w strojach historycznych, zapraszamy wszystkich entuzjastów minionych czasów, którzy chcieliby podzielić się swoją pasją, lub rozpocząć przygodę z odtwórstwem historycznym.
Wehikuł Czasu to cykliczna impreza przybliżająca historię militarną Europy Środkowo-Wschodniej. Pierwsze trzy edycje odbyły się na Twierdzy Wisłoujście. W 2015 roku odtwórcy historyczni i pasjonaci przenieśli się na rekonstrukcję Faktorii z okresu wpływów rzymskich w Pruszczu Gdańskim, będącą jednym z największych obiektów tego typu w Polsce. To właśnie przenosiny na nowy obiekt spowodowały rozwój wydarzenia. Na imprezie pojawiło się kilkanaście grup rekonstrukcyjnych z całego kraju.
Od początku podstawą imprezy była integracja środowiska rekonstruktorów oraz pokazanie publiczności, że historia nie musi być nudna i to zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Takie imprezy jak ta mają pokazać, jak zmieniały się militaria, ubiór ale i coś więcej – rekonstruktorzy opowiadają o swej epoce prezentując jej “ducha”.