Otwarcie Faktorii 08.05.2021!

Jak zapewne wszyscy już wiecie, lockdown w kulturze (i nie tylko!) zmierza ku końcowi. W związku z tym możemy przekazać Wam radosną nowinę – od 8.05 Faktoria Handlowa ponownie będzie otwarta dla zwiedzających. Przez pierwszy tydzień (czyli do 14.05), udostępnić dla Was będziemy mogli jednak jedynie teren na wolnym powietrzu, zarówno chaty rekonstruktorskie jak i wystawowe będą dla zwiedzających zamknięte – w ramach rekompensaty, bilety wstępu dla wszystkich będą w promocyjnej cenie 3zł ?
Wszystko zmieni się jednak już 15.05 i to zmieni od razu z przytupem! W dniach 15 – 16.05 odbędzie się bowiem Weekend Muzeów, w którym Faktoria Handlowa oczywiście również będzie miała swój udział. Oprócz zwiedzania przygotowujemy dla Was moc uciech – od zajęć plastycznych dla dzieci, poprzez warsztaty z łucznictwa tradycyjnego, na wykładach o tematyce archeologiczno – historycznej kończąc. Szczegóły tych oraz innych szykowanych przez nas atrakcji przedstawimy już niebawem.
Tymczasem w Faktorii Handlowej wiosna. Sroki i ptactwo wszelakie lata jak szalone, a my uwijamy się przy wiosennych porządkach. Naprawiamy co zepsute, odkurzamy co zakurzone, przestawiamy co przestawić trzeba. A co najważniejsze (i najbardziej pracochłonne!) przemodelowujemy zupełnie część naszego grodziska, tak aby przygotować miejsce pod zupełnie nowy obiekt, który – jesteśmy przekonani – przypadnie Wam do gustu. Jaki to obiekt? Obiecujemy uchylić rąbka tajemnicy jak tylko ruszą prace budowlane ?